Tänään on torstai, 19. lokakuuta        > Palkinnot
> Etusivu
> Kamaritoiminta
> Yhteistyökumppanit
> Hallitus
> Yhteystiedot
> Kiinnostaako jäsenyys?
> Palkinnot
> Linkkejä


Kankaanpään Nuorkauppakamari ry.
PL 43
38700 KANKAANPÄÄ

Palkinnot


AARREN PYTTY
Jaetaan henkilölle tai ryhmälle, joka on toteuttanut vuoden "parhaan projektin" arvosteltuna joko taloudellisuuden, julkisuuden tai jonkin muun kriteerin perustella.


1980 Matti Hiitola
1981 Reijo Nevanranta
1982 Tapani Torpo
1983 Teuvo Männistö
1984 Jukka Vettenranta
1985 Jorma Jokinen
1986 Tuija Kallioniemi
1987 OTA-ryhmä
1988 Esa Eronen
1989 Värityskirja-projekti
1990 Juha Alitalo
1991 Tuija Kallioniemi
1992 Juha-Pekka Järvenpää
1993 Markku Rajala: Ilivalta-projekti
1994 Tiina Jönkkäri: Ilkivallan monet kasvot
1995 Palveluhakemisto projektiryhmä
1996 Juha-Pekka Järvenpää: Aurinkoinen palvelu
1997 Jukka Ehto: Palveluhakemisto
1998 Tiina Jönkkäri: Leader 2 "olohuoneen sohvalta uutisankkuriksi"
1999 Pauli Pukaralammi: Palveluhakemisto
2000 Riitta Lehtonen: Laillisuuskasvatusprojekti
2001 Ari Kujansuu: Ei huumeille - ilo elämälle
2002 Ari Kujansuu: Hulabaloo
2003 Yökahvilaprojekti
2004 Sanna Kakkonen: Syntinen syyskuu aluekokous 2+9
2005 Marko Vuosjoki: KAmoanja-akatemia
2006 Jenni Rajahalme: Palveluhakemisto
2007 Tuula Sillanpää: Maratonkoulu
2008 Sari Rahkola: LOM-koulutus
2009 Anu Räikkälä: Palveluhakemisto
2011 Leena Roskala, Jämin aluekokous
2013 Jenni Rajahalme, TET-Projekti
2014 Joonas Mäki, Pohjois-Satakunnan Hyvinvointitapahtuma
2015 Tuula Sillanpää, Pohjois-Satakunnan Hyvinvointitapahtuma ja Positiivista nostetta vanhemmuuteen

2016 Leena Luoma, IWork - Uramessut


AKTIIVISUUSPALKINTO
Annetaan jäsenelle, joka on osallistunut eniten kamarin toimintaan. Laskennassa painotetaan kamarin omaa toimintaa, mutta myös valtakunnalliset ja kansainväliset tapahtumat otetaan huomioon.

1974 Mikko Löytökorpi
1975 Seppo Autio
1976 Raimo Lilja
1977 Esa Laakso
1978 Antti Tapiola
1979 Keijo Vuotari
1980 Anna-Liisa Määttälä
1981 Jorma Jokinen
1982 Marjatta Aaltonen
1983 Jouko Tutti
1984 Aki Suhonen
1985 Ulla Kotomäki
1986 Pentti Kalliokoski
1987 Markku Hietanen
1988 Johan Sundman
1990 Antti Perälä
1991 Teuvo Sävilämmi
1992 Jouni Heinonen
1993 Markku Rajala
1994 Tiina Jönkkäri
1995 Juha Leppänen
1996 Pekka Poutanen
1997 Raimo Junnila
1998 Juha Alitalo
1999 Juha Alitalo
2000 Juha Alitalo
2001 Jari Toivola
2002 Juha Alitalo
2003 Pauli Pukaralammi
2004 Jenni Rajahalme
2005 Leena Roskala
2006 Tuija Hautala
2007 Tuija Hautala
2008 Sari Rahkola
2009 Tuija Hautala

2011 Jukka Kangasniemi

2013 Niina Veko
2014 Soile Savioja
2015 Joonas Mäki

2016 Jasmina Ala-Karvia

PRESIDENTIN MALJA
Vuoden puheenjohtaja luovuttaa valitsemalleen henkilölle tai henkilöille tunnustuksena vuoden aikana tehdystä työstä kamarin hyväksi.

1990 Jouko Pajunen
1991 -
1992 Juha-Pekka Järvenpää
1993 Joko Pajunen
1994 Johan ja Pirjo Sundman
1995 Jouni Heinonen
1996 Risto Rajala
1997 Jukka Ehto
1998 Raimo Junnila
1999 Jouni Heinonen
2000 Pauli Pukaralammi
2001 Juha Alitalo
2002 Raimo Junnila
2003 Leena Roskala
2004 Jari Toivola
2005 Leena Roskala
2006 Jenni Rajahalme
2007 Tuija Hautala
2008 Sari Rahkola
2009 Tuija Hautala
2011 Jukka Kangasniemi
2013 Leena Roskala
2014 Soile Savioja ja Joonas Mäki
2015 Sari ja Jari Toivola

2016 Jasmina Ala-Karvia



MARKUN MUKI
Vuoden koejäsenelle luovutettava kannustepalkinto

1994 Jukka Lehtinen
1995 Raimo Junnila
1996 Jukka Ehto
1997 Pauli Pukaralammi
1998 Pasi Rankila
1999 Tarja Lankoski
2000 Jari Toivola
2001 Lena Roskala
2002 Mari Kolehmainen
2003 Jussi Vesanko
2004 Jenni Rajahalme
2005 Anu Räikkälä
2006 Tuija Hautala
2007 Terhi Mäkelä
2008 Marko Lähteenkorva
2009 Jukka Kangasniemi
2011 Mirkka Ruohonen
2013 Soile Savioja
2014 Leena Luoma
2015 Oona Oksjärvi

2016 Laura Vornanen


JC-HINKU
Vuoden JC-perhe

1998 Alitalot
1999 Poutaset
2000 Jönkkärit
2001 Jönkkärit
2002 Junnilat
2003 Pukaralammet
2004 -
2005 Kakkoset
2006 -
2007 -
2008 Rahkola, Toivola
2009 -
2011 Maria ja Petri Pirttikangas
2013 -
2014 -
2015 Räikkälä / Autio

2016 Kerttu Sillanpää


KOVA JULKKIS

1998 Jouni Heinonen
1999 Sanna Kakkonen
2000 Tiina Jönkkäri
2001 Raimo Junnila
2002 Pauli Pukaralammi
2003 Jari Toivola
2004 Leena Roskala
2005 Jenni Rajahalme
2006 Ilkka Alppi
2007 Anu Räikkälä
2008 Tuija Hautala
2009 kunniamaininta: Jenni Rajahalme
Sari Rahkola
2011 Joonas Mäki
2013 Leena Roskala
2014 Soile Savioja
2015 Jenni Rajahalme

2016 Jenni Rajahalme

POTKURI
Myönnetään jäsenhankintaa edistäneelle henkilölle

2005 Nina Rajamäki
2006 Anu Räikkälä
2007 Joonas Mäki
2008 Ilkka Alppi
2009 Jenni Rajahalme
2011 Jenni Rajahalme
2013 Jenni Rajahalme
2014 Tuija Hautala
2015 Leena Luoma

2016 Oona Oksjärvi

TIEDOTTAJAN TIIMALASI

2005 Anu Räikkälä
2006 Tuija Hautala
2007 Tuija Hautala
2008 Sari Rahkola
2009 Joonas Mäki
2011 Marko Vuosjoki
2013 -
2014 Sari Toivola
2015 Joonas Mäki

2016 Soile Berlin


PARAS ESIINTYJÄ

2005 Tuija Hautala
2006 Jenni Rajahalme
2007 Timo Haapamäki
2008 Jenni Rajahalme
2009 Jenni Rajahalme
2011 Leena Roskala
2013 Jenni Rajahalme
2014 Soile Savioja
2015 Leena Luoma

2016 Oona Oksjärvi


PARAS HALLITUKSEN JÄSEN

2005 -
2006 Jenni Rajahalme
2006 Tuija Hautala
2008 Ilkka Alppi
2009 Anu Räikkälä
2011 Jukka Kangasniemi
2013 -
2014 Soile Savioja
2015 Tuula Sillanpää

2016 Jasmina Ala-Karvia

SEURALAISPALKINTO
FirstLady jakaa Seuralais-palkinnon aktiivisimmalle seuralaiselle

2011 Katariina Alitalo
2013 Pirjo Pitkäranta
2014 Harri Autio
2015 Henna Mäki

2016 Teija Kangasniemi


AKTIIVINEN VAIKUTTAJA
Tämä palkinto saatiin kamarin 30v. juhlissa

2011 Leena Roskala
2013 Jenni Rajahalme
2014 Jenni Rajahalme
2015 Jenni Rajahalme

2016 Jenni Rajahalme


JC- SYDÅN
Tämän palkinnon luovuttaja on kunniajäsen Nina Veko. Kriteerit aidosti JC henkinen, saa oman JC Sydämen avulla koko kamarin sykkimään.

2013 Leena Roskala
2014 Soile Savioja
2015 Tuula Sillanpää

2016 Joonas Mäki

 


Aluepalkinnot

PARAS PUHEENJOHTAJA
2003 Jari Toivola, Kankaanpään nkk
2004 Leena Roskala, Kankaanpään nkk
2005 Jenni Rajahalme, Kankaanpään nkk
2009 Sari Rahkola, Kankaanpään nkk

2016 Tuula Sillanpää, Kankaanpään nkk (Alue C)

 

PARAS NUORKAUPPAKAMARI ALUEELLA 9
2006 Kankaanpään nkk

 

C-ALUEEN VUODEN KAMARI

2016 Kunniamaininta, Kankaanpään nkk

 

 PARAS TIEDOTUSTOIMINTA
2005 Kankaanpään nkk, LIO Sanna Kakkonen


PARAS PUHUJA
2006 Tuija Hautala, Kankaanpään nkk
2007 Timo Haapamäki, Kankaanpään nkk
2009 Jenni Rajahalme, Kankaanpään nkk

2015 Leena Luoma, Kankaanpään nkk 


AKTIIVISIN KAMARI (kevät-konferenssi)
2007 Kankaanpään nkk
2008 Kankaanpään nkk

AKTIIVISIN KAMARI (syys-konferenssi)
2006 Kankanpään nkk
2007 Kankaanpään nkk
2009 Kankaanpään nkk

UMPIJC
2004 Leena Roskala, Kankaanpään nkk
2006 Jenni Rajahalme, Kankaanpään nkk
2007 Anu Räikkälä, Kankaanpään nkk


TULEVAISUUSPALKINTO
2006 Kankaanpään nkk


ISO D (alueen debattivoittaja)
2006 Kankaanpään nkk (Hautala Tuija, Räikkälä Anu ja Rajahalme Jenni)
2007 Kankaanpään nkk (Hautala Tuija, Roskala Leena ja Vuosjoki Marko)
2008 Kankaanpään nkk (Hautala Tuija, Rahkola Sari, Haapamäki Timo)
2009 Kankaanpään nkk (Hautala Tuija, Rahkola sari, Haapamäki Timo)

2017 Kankaanpään nkk, (Hautala Tuija, Soile Berlin, Tuula Sillanpää), paras debatoija Tuula Sillanpää

 

PARAS ALUETIIMILÄINEN
2008 Joonas Mäki, Kankaanpään nkk (RIO)